KONST / Litografier / Färglitografi 12444022
nr 1244 4022
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Färglitografi, Komposition. Signerad, numrerad 256/260. Motivet: 43x33 cm
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Utrop:
2.600 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 25 mars 2019
kl 18:58:40
25/3 18:42:05
- Klassiska
25 mar
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Pierre Olofsson
Läs mer om Pierre Olofsson